Sok z Acai - lifestyle

Wpis

środa, 07 stycznia 2015

Komputer i jego elementy

Niemniej jednak, iż coraz częściej zamierzamy na zakup komputerów mobilnych, to w naszych domach non stop renomą cieszą się pecety stacjonarne, dostarczające znacznie obszerniejsze możliwości - są nie tylko tańsze, dają większą opcję modyfikacji podzespołów, natomiast także mogą stać się względnie ciche! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi wydatkami się to wiąże? Na pewno na starcie wypada wtrącić, że są dwie strategie chłodzenia składników - pierwszą są dynamiczne wentylatory, które są kluczowym źródłem wrzasku, drugą z drugiej strony są wszelkiego gatunku radiatory.

Pasywny komputer klasy PC

To naturalnie komputer chłodzony pasywnie może stać się najspokojniejszą jednostką, bo jedyny wrzask będzie wykrywał się z samych komponentów, jak chociażby napędu Cd, czy dysku twardego (rozwiązaniem może być wprawdzie zużycie krążka SSD). Wskazane jest nie zapomnieć o tym, iż pasywny komputer PC, czyli komputer bez wentylatorów pożąda należycie przewiewnej obudowy, która zapewni właściwe odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Wydawać się może, że pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" składniki, które przez niewielką siła obliczeniową nie wytwarzają ogromnych ilości ciepła do środowiska. Nic bardziej mylnego!

Dzisiaj moduły komputerowe są kreowane w taki sposób, ażeby były jak w największym stopniu efektywne i wyczerpywały jak najmniej energii - w następstwie tego istotna jest jedynie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - producenci kart graficznych, czy mikroprocesorów sami dają nam niezwykle częstokroć wybór przy zakupie - czy chcemy zdobyć składnik schładzany biernie, czy aktywnie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby na pewno w termin używania danej jednostki przekształcić sposób jej chłodzenia!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
obligacje241
Czas publikacji:
środa, 07 stycznia 2015 10:44

Polecane wpisy