Sok z Acai - lifestyle

Wpis

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Dbam o zdrowie, pijąc soki z jagód Acai

Do niedawna jeszcze niewielkie jagody, występujące tylko i wyłącznie w lasach środkowej Brazylii, były znane jedynie tubylcom którzy mieszkali w tamtych obszarach. Stosowane były jako lecznicza roślina, lecz także jako jeden z istotniejszych składników diety, także dzięki jedzeniu tych jagód mieszkańcy lasów deszczowych mogli utrzymać kondycję i zdrowie.

Kiedy świat zachodni zaczął badać ten malutki, niepozorny owoc, to zaczęło się okazywać, że jest on ogromną składnicą witamin, składników odżywczych i minerałów. Niewiele jest owoców, które mogą się poszczycić tak dużą ich zawartością, trudno się więc dziwić, iż w szybkim tempie zyskały ogromną popularność.

Owoc acai darem natury

Owoce Acai zawierają dużą ilość węglowodanów, białka i błonnika, lecz poza tymi standardowymi składniki zawierają poza tym antyoksydanty oraz polifenyle - a są to substancje ogromnie przydatne dla naszego organizmu. Polifenyle wspierają pracę układu krwionośnego, a antyoksydanty zwalczają większość wolnych rodników, chroniąc dzięki temu przed ich szkodliwym działaniem na organizm.

Dzisiaj produkty zawierające jagody Acai sprzedawane są na całym świecie, a jedną z najpopularniejszych ich form są soki. Można je spożywać w zasadzie każdego dnia i są rewelacyjnym dopełnieniem codziennej diety, ponieważ mają w sobie w zasadzie wszystkie cenne substancje, jakie się znajdują w świeżych owocach. Soki oferowane w najlepszych sklepach nie zawierają szkodliwych konserwantów i dodatków słodzących, dlatego będą posiadać dokładnie takie same właściwości zdrowotne, jak pozostałe sprzedawane produkty z jagód Acai.

O dobroczynnym wpływie tych owoców na układ krwionośny oraz ochronę przed nowotworami wspominane było wcześniej, lecz to tylko drobny fragment ich niesamowitych właściwości. Są one pełne różnych witamin, kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, które są niezbędne do właściwej pracy mózgu oraz minerałów.

Obecność tych substancji podnosi także naturalną odporność i stymuluje organizm do walki z chorobami. Dla wielu osób bardzo cenna może być też rola wspomagająca odchudzanie - sok z owoców acai czyści organizm z niebezpiecznych związków i ma działanie oczyszczające, przez co świetnie pomaga przy utracie masy ciała, jest przy tym dobry w smaku.Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
obligacje241
Czas publikacji:
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 21:13

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • akotowska12 napisał(a) komentarz datowany na 2015/06/08 12:38:30:

    To prawda, jagody acai szczególnie sok z nich jest świetny działa na wszystko i jeszcze wspomaga odchudzanie. łatwo, szybko i przyjemne :) droga do pięknej sylwetki nie musi być straszna :D Oczywiście trzeba pamiętać jeszcze o diecie i ćwiczeniach, bez tego nic nie osiągniemy .

Dodaj komentarz