Sok z Acai - lifestyle

Wpisy

 • poniedziałek, 13 kwietnia 2015
  • Dbam o zdrowie, pijąc soki z jagód Acai

   Do niedawna jeszcze niewielkie jagody, występujące tylko i wyłącznie w lasach środkowej Brazylii, były znane jedynie tubylcom którzy mieszkali w tamtych obszarach. Stosowane były jako lecznicza roślina, lecz także jako jeden z istotniejszych składników diety, także dzięki jedzeniu tych jagód mieszkańcy lasów deszczowych mogli utrzymać kondycję i zdrowie.

   Kiedy świat zachodni zaczął badać ten malutki, niepozorny owoc, to zaczęło się okazywać, że jest on ogromną składnicą witamin, składników odżywczych i minerałów. Niewiele jest owoców, które mogą się poszczycić tak dużą ich zawartością, trudno się więc dziwić, iż w szybkim tempie zyskały ogromną popularność.

   Owoc acai darem natury

   Owoce Acai zawierają dużą ilość węglowodanów, białka i błonnika, lecz poza tymi standardowymi składniki zawierają poza tym antyoksydanty oraz polifenyle - a są to substancje ogromnie przydatne dla naszego organizmu. Polifenyle wspierają pracę układu krwionośnego, a antyoksydanty zwalczają większość wolnych rodników, chroniąc dzięki temu przed ich szkodliwym działaniem na organizm.

   Dzisiaj produkty zawierające jagody Acai sprzedawane są na całym świecie, a jedną z najpopularniejszych ich form są soki. Można je spożywać w zasadzie każdego dnia i są rewelacyjnym dopełnieniem codziennej diety, ponieważ mają w sobie w zasadzie wszystkie cenne substancje, jakie się znajdują w świeżych owocach. Soki oferowane w najlepszych sklepach nie zawierają szkodliwych konserwantów i dodatków słodzących, dlatego będą posiadać dokładnie takie same właściwości zdrowotne, jak pozostałe sprzedawane produkty z jagód Acai.

   O dobroczynnym wpływie tych owoców na układ krwionośny oraz ochronę przed nowotworami wspominane było wcześniej, lecz to tylko drobny fragment ich niesamowitych właściwości. Są one pełne różnych witamin, kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, które są niezbędne do właściwej pracy mózgu oraz minerałów.

   Obecność tych substancji podnosi także naturalną odporność i stymuluje organizm do walki z chorobami. Dla wielu osób bardzo cenna może być też rola wspomagająca odchudzanie - sok z owoców acai czyści organizm z niebezpiecznych związków i ma działanie oczyszczające, przez co świetnie pomaga przy utracie masy ciała, jest przy tym dobry w smaku.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Dbam o zdrowie, pijąc soki z jagód Acai”
   Tagi:
   Autor(ka):
   obligacje241
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 13 kwietnia 2015 21:13